Lajme

Prishtina ia kalon Vushtrrisë, Kryeqyteti vatër e re e Covid-19

Prishtina tashmë është shndërruar në vatër të koronavirusit.

Me testimin e 456 mostrave përgjatë 24 orëve, 82 prej tyre rezultojnë pozitive.

41 raste nga to janë vetëm në Prishtinë, shkruan portali arbresh.info.

Tashmë me 296 raste, dy vdekje dhe 74 të shëruar, si dhe 220 raste aktive, kryeqyteti shndërrohet në vatër të Covid-19.

Totali i të infektuarve në Kosovë është rritur në 1998


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?