Lajme

Presidenti Meta takohet me kryekrimenelen e botës, kur krejt bota e urren atë!

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është takuar me Aung San Suu Kyi, liderën e Mianmarit e cila ka marrë një pamje të keqe pas krimeve, masakrave ndaj muslimanëve Rohingya viteve të fundit.

Ajo dikur njihej si ikona e demokracisë, mirëpo sot ajo ka humbur përkrahjen nga komunitetit ndërkombëtar për shkak se ajo është faktor për vrasjen e mijëra myslimanëve Rohinga dhe dëbimin e qindra mijëra të tjerëve.

Më herët shoqëria civile ka bërë një peticion online për ti hequr çmimin Nobel për Paqe, pasi më ajo është simbol i dhunës, masakrës, vrasjes, gjenocidit dhe krimit.

Ndërsa Presidenti jonë me krenari tregon se e ka takuar dhe thotë se ajo është “frymëzim për demokraci në gjithë botën”.

Kjo është aspak e vërtetë, nëse bëjmë vetëm një kërkim të thjeshtë në internet na del se ajo është vetëm një kriminele, që dikur mendohej si revolucionare por fama e saj u tretë e ka mbetur vetëm hi.

LEXO EDHE:  “Nuk do të na dëboni nga shtëpitë tona”, protestuesit serbë nxjerrin pankartat në Zveçan

Shkëlqimi i saj ka rënë para të gjithë botës dhe njerëzve me integritet!

Edhe në rrjetet sociale ka ngritur shumë debate kjo fotografi e Presidentit Meta, ku shumë njerëz dënojnë moralisht këtë veprim të tij duke e quajtur një absurd ose duke thënë se ja çfarë nënkuptojnë liderët tanë me demokraci.