Lajme

Policia apel për ndihmë në gjetjen e një personi të zhdukur

Policia e Kosovës ka kërkuar përsëri ndihmë për një person të zhdukur.

Stacioni Policor i Pejës kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve për ta gjetur personin.

“Pas konsultimit dhe pajtimit me familjaret e viktimës dhe Prokurorin e shtetit kërkojmë nga ju nëse mund të na ndihmoni në arritje të çfarëdo informate për vendndodhjen e këtij personi”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Bëhet fjalë për personin Rrustë (Halil) Rexhepaj nga fshati Raushiq i Pejës, i lindur në vitin 1972.

Policia ka lutur qytetarët që nëse e shohin personin në fjalë le të kontaktojnë në numrin emergjent 192.