Lajme

Polici i ri Valdrin Dërvodelli dekorohet me medalje për punën e tij

Pjestari i Policisë së Kosovës, Valdrin Dërvodelli, i cili i përket ndër gjeneratave më të reja që i kryejnë shtetit të Kosovës, është shpallur si një nga policët më të mirë të rajonit të Gjilanit. Ai ka marrë medalje policore si lëvdat për përkushtimin profesional të treguar gjatë detyrës.

Dërvodelli kohë më parë u akuza për fshirje të disa pamjeve vizuele që shërbenin si provë materiale për një çështje, por, më vonë, u zbulua e vërteta dhe ai doli i pafajshëm, duke e hedhur poshtë një pretendim të tillë. Nga ana tjetër, polici në fjalë është emër premtues në sigurinë e vendit.

LEXO EDHE:  E rëndë: Vritet nga partneri 29-vjeçarja në muajin e 7-të të shtatzënisë