Lajme

Po bënte raportin për një vjedhje, detektivi qëllohet në kokë nga një kalimtar

Një detektiv i policisë së qytetit të Nju Jorkut u sulmua nga dikush nga mbrapa ndërsa po përpunonte një skenë vjedhjeje.

Sipas mediave të huaja, detektivi i skenës së krimit ishte në Queens duke përpunuar një raport për një vjedhje që ndodhi orë më parë kur një burrë u duk se erdhi nga pas dhe e goditi atë me një objekt të gjatë në kokë, sipas pamjeve video të incidentit të postuara në mediat sociale.

Siç bëhet e ditur, detektivi pësoi lëndime të lehta, ndërsa i dyshuari u ndoq nga oficerët që gjendeshin afër.

Departamenti i Policisë i Nju Jorkut i tha Fox News se i dyshuari u arrestua dhe u akuzua për sulm ndaj një oficeri policie, përveç akuzave të tjera penale. /Telegrafi/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?