Lajme

Përparim Rama me gruan dhe fëmijët niset për në Londër

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama është parë duke udhëtuar në drejtim të Londrës së bashku me gruan dhe me fëmijët e tyre, shkruan Gazeta Express.

Rama mëngjesin e sotëm është parë në aeroplan së bashku me gruan e tij Kristalen dhe tre fëmijët e tyre.

Kryetari i sapo zgjedhur i Prishtinës ka zgjedhur që të udhëtojë me klasën ekonomike.

Përndryshe, Përparim Rama me Lidhjen Demokratike të Kosovës e kanë fituar së fundmi Komunën e Prishtinës, pasi u ballafaqua në balotazh me Arben Vitinë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Në zgjedhjet e 14 nëntorit, Rama mori 40.659 vota ose 51.07%.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?