Lajme

Përparim Rama dhe stafi i tij shëtisin me biçikleta në Prishtinë

Kreu i Prishtinës, Përparim Rama, i shoqëruar nga stafi i tij, të dielën e kanë shfrytëzuar që të dalin me biçikleta nëpër rrugët e kryeqytetit.

Lajmin e bëri të ditur zëvendësi i Ramës, Alban Zogaj, në një postim në Facebook.

Ky i fundit, ka shpërndarë edhe disa fotografi, ku bashkë me Ramën dhe zyrtarët e tjerë komunalë, shihen duke u shëtitur me biçikleta në Prishtinë.

“Prishtina e biçikletës!”, shkroi Zogaj.

Sot është dita e dytë e testimit e disa prej rrugëve të Prishtinës, të cilat janë kthyer në rrugë njëkahëshe.


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje