Lajme

Përfundon seanca për dialogun Kosovë-Serbi

Pas tetë orë debatesh, ka përfunduar seanca e Kuvendit të Kosovës, ku ka raportuar kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti lidhur me dialogun Kosovë-Serbi.

Hoti ka dhënë disa detaje lidhur me dialogun, ndërsa, deputetët e opozitës e kanë akuzuar për mos transparencë dhe shkelje të kushtetutës në rastin e emërimit të Skender Hysenit, si koordinator.

Këtë e ka mohuar vet Hoti. Seanca u zhvilluar edhe me akuza e kundër akuza në mes pozitës dhe opozitës.

Më poshtë keni edhe seancën e plotë.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?