Lajme

PDK ‘dridh’ edhe Ferizajn

Kryetari i Partisë Demokratike, Enver Hoxhaj së bashku me kandidatët për deputetë të kësaj partie janë duke zhvilluar çdo ditë tubime me qytetarë.

Në disa fotografi të publikuara në Facebook shihen se qindra simpatizues të kësaj partie.

Shumica e pjesëmarrësve, nuk shihet se po bartin maskat apo respektojnë distancën fizike me njëri tjetrin.

Siç shihet në fotot e më poshtme, shihet një shkelje e masave anti-covid, per mos mbajtje të disatancës dhe mos vënies së maskave.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?