Lajme

Pas një sëmundje të shkurtër ndahet nga jeta veterani i UÇK’së, Adem Gjikokaj nga Deçani

Ndahet nga jeta pas një sëmundje të shkurtër ish-luftëtari Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Gjikokaj.

Bashkëluftëtarët e tij e falënderojnë atë që ishte luftëtar, liri sjellës i atdheut dhe dalzotës i vendit.

Ceremonia e varrimit të tij bëhet me datë 1 dhjetor 2020 në orën 13:00 në varrezat e Gjikokajve në (Qungje) në Deçan.


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?