Lajme

Pas Nismës, Resul Sinani kalon në AAK

Ish-gazetari i Televizionit Publik të Kosovës, Resul Sinani iu është bashkuar partisë së Ramush Haradinaj.Këtë e ka bërë të ditur Kryetari i kësaj partie Ramush Haradinaj përmes një postimi në facebook,

Sinani më parë ishte bërë pjesë e partisë Nisma Socialdemokrate por që pas disa muajsh kishte dhënë dorëheqje.

”Një figurë e dëshmuar publike, aktiv në fushën e medias, profesori i gazetarisë dhe intelektuali Resul Sinani, nga sot angazhimin e tij politik do ta vazhdojë së bashku me Aleancën. Mirënjohës që ka besuar në vizionin e AAK-së, për jetësimin e synimit për Kosovën 100% shtet”.