Lajme

Pas Joe Biden, presidentja Osmani takohet edhe me sekretarin e shtetit Anthony Blinken

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar të enjten sekretarin e Shtetit amerikan, Anthony Blinken, me ç’rast deklaroi se e ka informuar për zhvillimet e fundit në Kosovë. Osmani shkroi në Twitter se e falënderoi Blinkenin për angazhim për paqen dhe stabilitetin në rajon.

“E informova atë për zhvillimet e fundit që nga takimi ynë i fundit dhe e falënderova për angazhimin e tij të vazhdueshëm për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë”, shkroi Osmani. Osmani dhe bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu, kanë realizuar të enjten fotografi të përbashkët me presidentin e SHBA-së, Joe Biden, dhe Zonjën e Parë, Jill Biden.

Osmani e ka publikuar fotografinë në Facebook, derisa krahas saj ka shkruar se miqësia me SHBA-në vazhdon të jetë e palëkundur. “Miqësi e përhershme dhe partneritet i palëkundur me SHBA-të”, ka shkruar Osmani.

LEXO EDHE:  Dëshmia horror e 30-vjeçarit që vrau të fejuarën shtatzënë në Itali: E godita në qafë që të mos vuante