Lajme

Pas fitores flet Albin Kurti: Me LDK do ta bëjmë koalicionin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti ka deklaruar që e ka pritur fitoren e stome në zgjedhje.Albin Kurti, ka deklaruar që Vetëvendosje si partner për të formuar qeverinë e sheh Lidhjen Demokratike të Kosovës, raporton AlbanienShow

‘Po LDK është partia me të cilën pritet që ne të formojmë qeverinë me mua Kryeministër” tha Kurti.

Lideri i VV-së po ashtu deklaroi që po të hynin së bashku VV dhe LDK në koalicion parazgjedhor sigurt që do t`i fitonin 70 deputetë./AlbanienShow