Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik Kosovës ka njoftuar se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell, shkruan Gazeta Express.

Sipas IHMK-së, temperaturat maksimalet parashihen të arrijnë deri 10 gradë, kurse minimalet zbresin deri -4 gradë Celsius.

“Të dielën do të mbaj mot kryesisht me diell. Në fushat termike parashihen rritje, kryesisht në vlerat e maksimaleve, derisa ato minimalet mbeten në vlerat e lehta negative. Maksimalet parashihen të arrijnë deri 10 gradë, kurse minimalet zbresin deri -4 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehte deri mesatare nga jugperëndimi dhe verilindja”, thuhet në njoftim. /Express/