Lajme

Parashikimi i motit për këtë të enjte dhe të premte

Të enjten dhe të premten e kësaj jave parashikohet të kemi mot të butë por me vranësira dhe me mundësi për mjegull.

Sipas Prishtina Weather paraditja e kësaj të enjte parashihet të jetë kryesisht me vranësira. Ditën vranësirat shpërndahen e do të ketë edhe intervale më të gjata me diell.

Temperaturat minimale do të shënojnë 6 gradë e ato maksimale pritet të arrijnë deri në 13 gradë.

Ndërkohë të premten pritet të kemi mot kryesisht me diell. Në mëngjes mund të ketë edhe ngricë, e ultësirave mundësi për mjegull.

Temperaturat minimale do të jenë 1 gradë derisa maksimalet 13 gradë celsius.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?