Lajme

Parashikimi i motit për këtë të diel

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​, të dielën e 13 qershorit do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8 m/s.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?