Lajme

Pamje: Tërmeti në Turqi, deri tani 30 të vdekur

Para pak minutash një termet i fuqishëm ka goditur Turqinë. Epiqendra ka qenë në Izmir.

Deri tani raportohet të jenë rreth 30 persona të vdekur.

Të dhënat flasin për një lëkundje me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter

Si pasojë e goditjes së lartë, besohet të ketë shumë të vdekur dhe të lënduar.