Lajme

Pamje të rrufeve që goditën sonte Prishtinën

Pasditen e të mërkurës mbrëma, një stuhi kaloi mbi pjesë të Kosovës duke shkaktuar intensitet të lartë të reshjeve të shiut si dhe rrufe.

Mendim Rugova ka kapur disa fotografi të bukura të rrufeve që goditën kryeqytetin e Kosovës, Prishtinës.

Stuhi pati edhe në Ferizaj dhe Kacanik, ku janë shkaktuar edhe dëme.

Më poshtë janë pamjet e rrufeve: