Lajme

PAMJE: Helikopterët serbë lëvizin në ajër/ Autoblindi i Kosovës i merr në shënjestër

Provokimet në Veri të Kosovës tashmë kanë filluar teksa është pala serbe që po dërgon mjete luftarake në kufi.

Gjithsesi Policia e Kosovës ka marrë masa për çdo rast. Në një video të publikuar nga mediat kosovare duket se si autoblindi i Policisë vë në shënjestër helikopterët serbë.

Ditën e sotme Serbia guxoi të fluturojë helikopterë afër Jarinjës, ndërkohë që aty po shkojnë dhe tanke e avionë ushtarakë.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?