Lajme

Pamje e bukur nga familja e Jasharajve, Rifat Jashari bashkë me familje

Pamje e bukur nga familja e Jasharajve, Rifat Jashari bashkë me familje. Imami i Xhamisë së qytetit të Drenasit, Osman Musliu, ka postuar në rrjetin e tij social “Facebook” një fotografi të Rifat Jasharit bashkë me familje.

“O Bac Rifat Sh Jashari; Kur don Perendia ska çka ban serbia! M A SH A LL A H” – ka shkruar Musliu. Në mbledhinë e familjes heroike shihen edhe dy fëmijët e heroit Hamëz Jashari, Bekimi e Besarta, e cila ështe e mbijetuar nga lufta e Jasharjve kundër forcave serbe. Në mesazhin e postimit, Imam Musliu shpërfaqi ndjenjën e tij të thellë të respektit dhe admirimit për familjen Jashari, e cila ka dhënë sakrificën më të madhe për çlirimin e Kosovës.

LEXO EDHE:  Kosova në hall nga 2 eurot false, dyqanet “dorëzohen”, i pranojnë për pagesë

Postimi i tij i plotë: