Lajme

Pamje: Aksident zingjiror, bllokohet kjo pjesë e Prishtinës

Pesë vetura janë përfshirë në një aksident që ka ndodhur pak minuta më parë në Veternik.

Aksidenti ka ndodhur saktësisht në të ashtuquajturën teposhtëzen e Veternikut ku janë duke u zhvilluar punimet në rrugën anësore.

Në pamjet nga kjo rrugë, shihet se aty kanë ndodhur disa aksidente brenda pak metrave.

Në bazë të informacioneve të para, nuk bëhet fjalë për një aksident të rëndë, por vetëm me dëme materiale.

Ndërkohë, kryeqytetin po përballet me reshje të mëdha të shiut dhe temperatura të ulëta. Disa pjesë të Prishtinës janë vërshuar.

Aksident zingjiror në hyrje të Prishtinës, Indeksonline ua sjellë pamjet

Julkaissut IndeksOnline Keskiviikkona 5. elokuuta 2020