Lajme

Osmani i uron shërim të shpejtë Erdoganit dhe gruas së tij

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka uruar shërim të shpejtë homologut të saj turk, Recep Tayyip Erdogan dhe gruas së tij, Emine Erdogan, pasi ata lajmëruar se janë infektuar me koronavirus.

Erdogan tha të shtunën se ai kishte rezultuar pozitiv në testin për variantin Omicron të COVID-19, njofton Klan Kosova.

Në një postim në Twitter, Erdogan tha se ai dhe gruaja e tij po përjetonin simptoma të lehta të koronavirusit, duke shtuar se ai do të vazhdojë punën e tij nga shtëpia.