Lajme

Numërohen gjysma e votave, mësoni rezultatin

Janë numëruar tashmë gjysma e votave.Rezultati preliminar po ndryshon kohë pas kohe, shkruan GazetaBlic.Deri më tani, kur janë numëruar 50%, po prin LDK-ja, kurse VV-ja është e dyta, por kjo e fundit ka rritur votat e saj dhe ka ngushtuar rezultatin.PDK-ja ndërkaq vazhdon të mbetet e treta.Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim, derisa ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.Ja rezultatet: