Lajme

Numërohen 43,82% të votave nga KQZ – Befason rezultati i fundit për LVV’në

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur publikimin e rezultateve preliminare në nivel vendi.

Në bazë të dhënave që janë publikuar deri më tani, LVV-ja prinë me 48.02% të votave.

E dyta është PDK-ja me 18.41% të votave, e trata LDK 13.76% të votave, AAK e katërta me 8.33% të votave, LS 3.56% të votave dhe NISMA 2.68% të votave.

Deri në këto momente janë numëruar 786.581 ose (43,82%) të votave.

Të drejtë vote kanë pasur 1.794.862 qyetarë.

Publikimi i votave preliminare nga KQZ është duke vazhduar.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?