Lajme

Numërohen 30% të votave, ja rezultati

Tani më janë numëruar rreth 30% të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.Tani për tani nga këto rezultate është duke prirë Lidhja Demokratike e Kosovës me 25.34% të votave, duke u pasuar nga Lëvizja Vetëvendosje me 23.06%dhe Partia Demokratike e Kosovës me 22.57, shkruan Insajderi.