Lajme

“Nuk jemi as me LDK-në , dhe as me VV-në”

Partia Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur qëndrimin e kreut të saj pas formimit të Qeverisë së re të udhëhequr nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Pasi Lëvizja Vetëvendosje doli në opozitë, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës ka treguar se ‘me cilën parti do të bëhen në të ardhmen’.

“Nuk jemi me VV-në. As nuk do të jemi me LDK-në. Nuk ka dhe nuk do të ketë kurrë pazare me mua dhe me PDK-në për pushtet”, ka thënë Kadri Veseli në një status të publikuar nga Partia Demokratike e Kosovës në Facebook.

Ndryshe, PDK nuk ka votuar sot në seancën e Kuvendit të Kosovës për formimin e Qeverisë Hoti duke mbajtur premtimet e dhëna më herët për një gjë të tillë.

Kryetari Kadri Veseli:"Nuk jemi me VV-në. As nuk do të jemi me LDK-në. Nuk ka dhe nuk do të ketë kurrë pazare me mua dhe me PDK-në për pushtet"

Julkaissut Partia Demokratike e Kosovës – PDK Keskiviikkona 3. kesäkuuta 2020