E martë, 26 Maj, 2020
Lajme

‘Nuk është i ri Kurti në politikë, na u ka pshtjellë nëpër këmbë qe 20 vjet’

Presidenti Hashim Thaçi sonte në Rubikon ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti është i papjekur politikisht, duke e quajtur humbës të përhershëm.Presidenti thotë se Kurti tash e 20 vite është përzier, por që cdoherë ka humbur zgjedhjet.

‘’ Na u ka përzi tash e 29 vite si humbës i zgjedhjeve. Nuk eshte i ri Kurti në politike, na u ka pshtjellë nëpër këmbë qe 20 vjet’’, ka thënë ai.

‘’Atij i mungon memoria insittucionale dhe i duhet pjekuri politike për të marrë përgjegjësi. Nuk mjafton vetëm fitorja’’.LEXO EDHE:
Kjo është komuna e parë që e fitoi betejën me koronavirusin