Lajme

Nuk është dhomë gjumi, por kinema në Zvicër

Paramendoni sikur po vini në kinema dhe aty ju pret një krevat për ta shikuar filmin tuaj të preferuar.

Nuk keni pse ta imagjinoni më këtë skenë, sepse pikërisht kjo është salla e një kinemaje në Zvicër, transmeton Reporteri.net.

Kinemaja Zvicerane Pathé  këtë vit ka hapur “VIP dhomat e gjumit” që u krijuan për t’u dhënë shikuesve përvojën e shikimit të një filmi ashtu si në shtëpi, vetëm në një ekran të madh.

Ju mund të bleni një biletë për veten tuaj dhe një mik, të dashurin, të dashurën ose një person tjetër të dashur, si dhe ushqime dhe pije falas për të shërbyer ndërsa jeni shtrirë në shtrat. Ju merrni edhe pantofla, për ta bërë përvojën si në shtëpi të plotë. /Reporteri.net