Lajme

“Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”, nis protesta e Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur një protestë paqësore kundër pazareve me Serbinë, për sovranitetin e vendit.

Protestës po i bashkohen dalë nga dalë shumë simpatizantë të partisë së Albin Kurtit si dhe politikanë të ndryshëm kosovarë, shkruan Indeksonline.

Sipas njoftimit, protestuesit fillimisht po mblidhen te Bibloteka Kombëtare dhe për të vazhduar më pas në sheshin “Skenderbeu” dhe do të përfundojë me një koncert në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?