Lajme

Një lule dhe një falënderim, në derën e liftit të banesës për Vjosa Osmanin

Nisi në orën 12:00, ndërsa përfundoi pak minuta para mesnatës.

Me shumicë votash, sot në seancën e mocionit të LDK-së, u votua për rrëzimin e qeverisë Kurti.

Krejt në fund të fjalimeve, kryeparlamentarja Vjosa Osmani iu drejtua qytetarëve të Republikës së Kosovës.

Fjalimi i saj ishte tejet emocionues, derisa tha se ka besuar në funksionimin e kësaj qeverie, të cilën populli e ka dashur aq shumë.

Madje e njëjta ka votuar edhe kundër këtij mocioni, duke dalë kështu edhe kundër partisë së saj, shkruan Indeksonline.

E si shenjë falendërimi për punën dhe sinqeritetin e saj, disa qytetarë i kanë vendosur një mbishkrim bashkë me një trëndafil, asaj në derën e liftit.

Në këtë letër shkruhet: Faleminderit Vjosa!


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19