Lajme

Ngritja e çmimit të energjisë elektrike – Kurti ndërmerr këtë veprim të papritur

Foto: Ilustrim

Informacioni për ngritjen e çmimit të energjisë elektrike, ka nxitur reagime të shumta në vend.

Lidhur me këtë çështje, shefi i ekzekutivit, Albin Kurti ka paralajmëruar konferencë për media.

Gjatë një takimi me përfaqësuesit e AKP-së, Kurti bërë të ditur se në orën 15:00 do të mbajë konferencë së bashku me minsitren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

Kujtojmë se Ministria e Ekonomisë përmes një komunikate për media ka njoftuar se do të subvencionojë qytetarët dhe bizneset për t’i mbrojtur nga rritja e tarifave të energjisë elektrike.

Për këtë, kjo ministri është zotuar për 75 milionë euro për subvencionim të energjisë për këto dy kategori.


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje