Lajme

“Nëse njohja e targave është problematike, kërkoni që në vend të kësaj të njihen letërnjoftimet”

Ish i dërguari i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, është përfshirë edhe njëherë në çështjen e dialogut Kosovë-Serbi.

Ai përmes një postimi në Twitter ka thënë se Shtëpia e Bardhë duhet të përfshihet më shumë në negociatat mes Kosovës dhe Serbisë pasi sipas tij ato kanë ngecur.

Tutje, Grenell ka dhënë një ide rreth kontestit mes të dyja vendeve rreth çështjes së targave.

Ish i dërguari i administratës Trump, tha se nëse nuk është e mundur çështja e targave, atëherë të kërkohet zgjidhje e çështjes se letërnjoftimeve.

Postimi i plotë në Twitter:

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Lipjan, publikohen pamjet

Shtëpia e Bardhë Biden duhet të përfshihet më shumë në ngecjen aktuale Kosovë-Serbi.

Dhe këtu është një ide: nëse njohja e targave është shumë e vështirë tani, atëherë kërkoni njohjen e letërnjoftimeve për të filluar (siç kam postuar në Tëitter 4 javë më parë).

Dhe një bonus: shtyni të zbatoni marrëveshjet e mëparshme!