Lajme

Ndërron jetë 88-vjeçari në Spitalin Infektiv, viktima e 34 nga Covid-19

Ka shkuar në 34 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë njofton se një 88-vjeçar ndërroi jetë në spitalin infektiv në Tiranë.

Ai ishte asimptomatik dhe humbi jetën si pasojë e arrestit kardiak nga insuficienca kardio-respiratore.

I moshuari vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese si insuficienca, diabet, hipertension dhe anemi

LEXO EDHE:  Vjen thirrja nga Austria: Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste nga Kosova dhe BE