Lajme

Mushkolaj i ashpër pas emërimit të Rashiq si minister: Kryeministër, Shëndetësinë e ke pa ministër

Analisti Imer Mushkolaj ka komentuar emërimin e Nenad Rashiqin ministër për Komunitete dhe Kthim, pas dorëheqjes së Goran Rakiqit.

Ai ia ka rikujtuar kryeministrit Albin Kurti që Ministria e Shëndetësisë ka mbetur pa ministër që 100 ditë. Sipas tij, Kurti e ka lënë pa ministër sektorin me më se shumti probleme.

“Kryeministri e paska emëru Nenad Rashiqin ministër për Komunitete dhe Kthim, pas dorëheqjes së Goran Rakiqit. Por, që nga 6 tetori, kur dha dorëheqje Rifat Latifi, Albin Kurti e ka lënë pa ministër shëndetësinë, sektorin me më së shumti probleme. Bravo Albin!”, ka shkrua ai.

LEXO EDHE:  13-vjeçari ishte i vetëm në shtëpi, detaje nga ngjarja e rëndë në Ferizaj ku dyshohet se i mituri i dha fund jetës

Kujtojmë se sot Kurti emëroi ministër për komunitete dhe kthim Nenad Rashiqin pas dorëheqjes së Goran Rakiqit