Lajme

Moti nesër dhe 3 ditët e ardhshme

Mot i qëndrueshëm deri në fundjavë, me vransira e diell.

12.11 – Pas mëngjesit me mjegull përgjatë ultësirave, ditën kryesisht me vransira dhe intervale më të gjata me diell.

13.11 – Kryesisht me diell. Në mëngjes përgjatë ultësirave mundësi për mjegull.

14.11 – Vransira e diell. Pasdite mundësi për riga lokale shiu në perëndim të vendit.

15.11 – Kryesisht vranët, me mundësi për reshje të dobëta shiu në mëngjes.

Temperaturat minimale në rënie edhe deri në 0C. Maksimalet pa ndryshime deri të dielen, ndërmjet 11C e 13C, e të hënën zbresin në 10C.

Era do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 2-6m/s, e të hënën nga verilindja.

LEXO EDHE:  Dhunoi barbarisht djalin e saj 3-vjeçar, zbulohet emri i 22-vjeçares, ja pse nuk e arreston policia

Shtypja atmosferike me tendencë të rënies, mirëpo mbetet mbi vlera normale.