Lajme

Momenti kur vetura e Policisë sulmohet me gurë nga protestuesit në Zveçan, serbët tjerë duartrokasin (VIDEO)

Policia e Kosovës ka njoftuar se është lënduar një zyrtar policor dhe tri vetura të tyre janë dëmtuar gjatë ditës së sotme në veri të vendit, ku serbët po mbajnë protesta që nga 27 maji.

Tashmë është publikuar momenti i sulmit ndaj njërës prej veturave zyrtare, ku më pas shihen serbët teksa duartrokasin.

https://twitter.com/xhemajl_rexha/status/1663960147134119947?s=46&t=Fy-51E7WCE2liHQrrjxtjA

LEXO EDHE:  Kosova në hall nga 2 eurot false, dyqanet “dorëzohen”, i pranojnë për pagesë