Lajme

Momenti kur shoferi që dyshohet se shkaktoi aksidentin e djeshëm dërgohet para prokurorit në Kroaci

Shoferi i dyshuar për shkaktimin e aksidentit tragjik të ditës së djeshme në Kroaci, ku mbetën të vdekur 10 persona dhe u lënduan 30 të tjerë është dërguar për intervistim në Prokurori, shkruan Insajderi.

Shoferi i autobusit nga Kosova, i cili dyshohet se ka shkaktuar aksidentin në të cilin vdiqën 10 persona, i është dorëzuar mbikëqyrësit të kujdestarisë së Departamentit të Policisë Brodsko Posavska, raporton 24sata.

Ai deri para pak çastesh ndodhej në ndalim policor, derisa arrestimi i tij u zyrtarizua gjatë dërgimit për marrje në pyetje nga zëvendësprokurori i Qarkut.

Kujtojmë që në aksidentin e ditës së djeshme të autobusit të kompanisë “Deva” i cili po udhëtonte nga Frankfurti për në Prishtinë, mbetën 10 persona të vdekur teksa 30 të tjerë morën lëndime.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?