Lajme

Momenti i termetit, qytetarët dalin jashtë, shumë banesa të shkatërruara

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 ballë i shkallës rihter dhe intensitet mbi 7.5 ballë është regjistruar 30 km në veri të Durrësit, afër Kepit të Rodonit.Dy lekundje te forta u degjuan brenda disa minutash. IGJEUM thotë se ky është tërmeti më i fortë i regjistruar në 20-30 vitet e fundit. Lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Gjirokastër, Pogradec, Fier, Dibër e Shkodër. Situata ka krijuar panik te banorët. Mijëra qytetarë mbushën rrugën në të katër anët e vendit. Tërmeti ka shkaktuar dëme të shumta në banesa.. FOTO LSANe panik

Gepostet von Ora News am Samstag, 21. September 2019