Lajme

Molliqaj: Çka duhet të ndodhë më shumë që Dr. Hipokriti të japë dorëheqje

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas tollovisë së krijuar sot te salla “1 Tetori” në Prishtinë.

Molliqaj përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka kritikuar ministrinë e Shëndetësisë, Arben Vitinë, duke thënë se çfarë duhet të ndodhë më shumë që ai të japë dorëheqje.

Molliqaj i ka numëruar disa ngjarje të cilat kanë ndodhur gjatë kohës që Vitia ka qenë në ministër.

Ndër të tjerash, ai ka thënë se duhet të japë llogari dhe përgjegjësi për jetën e humbur të secilit që sot do të infektohet.

Postimi i plotë i Molliqajt:

Çka duhet të ndodhë më shumë që Dr. Hipokriti të japë dorëheqje:

Nën keqmenaxhimin e tij ka vdekur tragjikisht Agon Musliu!

Në pikun e pandemisë, organizoi manifestime partiake me mijëra njerëz në sheshin e Prishtinës!

Morri pjesë aktive në fushatën zgjedhore duke shkelur të gjitha rregullat të cilat i afirmonte!

Mbylli qytetarët për 12 ditë përderisa deputetët e VVsë shëtiteshin në Shqipëri!

Kur qytetarët ishin mbyllur, ky organizonte ndeja partiake me muzike e qiftelia!

Ende nuk ka arritur të blejë ASNJË vaksinë!

Ndihmat ekonomike nuk janë askund!

Secilës masë i ka humbur ndikimi dhe asnjë masë më nuk ka kuptim. Nëse dikush duhet të ndëshkohet nga ky proces, ai është ministri Vitia.

Duhet llogari dhe përgjegjësi për jetën e humbur të secilit që sot do të infektohet sot.

Është tipike për Qeverinë Kurti që fajtorin të mos e kërkojë tek vetja, por ose tek kundërshtari politik ose tek qytetari i painformuar.

Këtë nuk do ta lejojmë!


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?