Lajme

Molliqaj: Albin Kurti është zhveshur nga projekti i reformimit të shtetit

Dardan Molliqaj, kryetar i PSD’së, sonte në Pressing ka thënë se Vetëvendosje ka hequr dorë nga temat që dikur i kundërshtonin, transmeton Periskopi.

‘’VV s’ka transformim në kuptimin politik. Fakti që Kurti ka heqë dorë nga Kushtetua e re, nga ndryshimi i bjen që ka pranu logjikë të planit të Kosovës, i bazuar në planin e Ahtisarit.

‘’Kjo logjikë nuk ka me e cu Kosovën në një vend të rregulluar demokratik. Kurti është zhveshur nga projekti i reformimit të shtetit’’.

‘’Korrupsioni dhe kursimi nga janë prioritet’’/PERISKOPI/