Lajme

Moderatori i tregon Uniformen e paramilitarëve serb – Ja si reagon Komandanti Koshares

Në emisioni Kojshia show, i cili shfaqet çdo të diele në Televizionin publik të Kosovës (RTK), këtë javë mysafir ishte komandanti i Koshares, Rrustem Berisha, i cili ishte edhe Ministër i Mbrojtjes në Qeverinë Haradinaj, si dhe edhe babai i dëshmorit Bashkim Jasiqi, Ramadan Jasiqi nga fshati Jasiq, shkruan Korrespodenti.

Moderatori Sadri Imeri ka befasuar Komandantin e Koshares Rrustem Berisha duke i zbuluar në emision uniformen e paramilitarit të vrarë serb.

Shikoni si reagon Rrustem Berisha, në minutën e 40:51 të emisionit. /Korrespodenti

LEXO EDHE:  Kurti i vendosur para Borell dhe Lajçak: Nuk ka mirëkuptim me banditë që shkruajnë shkronjën "Z" dhe bërtasin "vrit, vrit"