Lajme

Ministri Zemaj me një akuzë të rëndë drejt Arben Vitisë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se gjatë kohës sa ishte ministër Arben Vitia, disa barna janë paguar me çmim 500 për qind për shtrenjtë dhe për këtë lëndën e kanë dërguar në prokurori.

Zemaj duke folur për situatën me Covid-19, ka thënë se kanë rritur kapacitetet për të përballuar këtë pandemi, ndërsa paralajmëroi se do të shtohen edhe testimet.

Zemaj ka thënë se pandeminë Covid-19 po e menaxhojmë mirë, ndërsa akuzoi Lëvizjen Vetëvendosje, duke thënë se po tenton ta politizojë

Këto komente Zemaj i bëri në Televizionin Publik.

LEXO EDHE:  I dërguari i Vuçiç, kush është polici serb që dhunoi trupat e KFOR