Lajme

Milaim Zeka: Tomë Gashi, të kanë rrahur si zagar në “Rute 6”

Një debat i ashpër ka shpërthyer mes avokatit të njohur Tomë Gashi e deputetit të Nismës Milaim Zeka.

Zeka, para pak minutash i ka kthyer përgjigje Gashit, i cili e quajti deputetin “Znaçkë”, siç pretendon se e kishte quajtur kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

Zeka ka hedhur akuza drejt Gashit, duke thënë se ai është sekser, i cili në bashkëpunim me ndërkombëtarët dhe vendorët, ka rrjepur klientët e tij, shkruan Periskopi.

Reagimi i plotë i Zekës:

Pergjigje Tome sekserit

Nese Kadri Veseli me ka quajtur “Znaqke” – une jap doreheqeje

Kadri Veseli, e nje debat te nxehte me VV, per t u tallur me patriotizmin e tyre rreth Flamurit kombetar, mu ka drejtu me kete pyetje: “Qe une nuk e kam znaqken ( simbolin e flamurit), Milaim, ti a e ke znaqken”?! Kjo ka qene e gjitha.

Une nuk e kam sulmu Tomen milicin per te kaluaren, sepse te gjithe e njohin. Une kam fole me fakte per Tome sekserin, i cili edhe me nderkombetar, edhe me vendoret, i rjepe dhe i ka rjepur klientet e tije.

Toma, i cili hane mut kunder prokuroreve dhe gjykateseve, ne nje vend gjysem normal, jo qe nuk do te kishte lisence avokati, po ai moti do te ishte ne burg.

Toma ma permend grushtin e Frasher Krasniqit. Mu nuk me ka korite ai grushte, po trego ti per vete kur te kane rrehe si zagar ne Rute 6, jo per debat, poë per shareje e fyerje qe i ke bere policise.

Tome, ti je i felliqte dhe i lige. Ti trimeri tregon vetem me gruane tende, te cilen e ke rrahur sa e sa here per ligesite e tua. Per kete ke kallexim penal edhe ne polici.

Tome, nese ti, ose çdo kush tjeter, verteton qe Kadri Veseli me kamë quajtur znaqke, une jape doreheqeje nga posti i deputetit.

Le ta pyesin gazetaret Kadri Veselin per kete. Per ty nuk ka nevoje te pyetet njeri…!!!

Toma, sekseri ma i madhe i drejtesise kosovare, dhunuesi i gruse e shume te tjereve.