Lajme

Milaim Zeka reagon për sulmin brutal ndaj gazetarit Visar Duriqi

Gazetari dhe analisti i njohur, Milaim Zeka, ka reaguar për sulmin brutal ndaj gazetarit Visar Duriqi.

Zeka, përmes një statusi në profilin e tij në facebook, ka thënë se kot e dënojmë këtë akt barbar, policia duhet të veprojë.

Statusi i plotë i Zekës:

Kot e denojme kete akt barbar – policia duhet te veproje
Akti barbar mbi kolegun Visar Duriqi, eshte i denueshem nga te gjithe. Kjo eshte goditje ndaje shoqerise, mendimit te lire, gazetarise.

Ky lajm me ka shokuar. Por shpirterat e shoqerise qetesohen, kur urdherdhenesit dhe kryesit e vepres ndeshkohen nga drejtesia.

Perndryshe, hija e turpit na ka mbuluar te gjitheve!

LEXO EDHE:  Bllokohet një makinë e policisë në mes të proteuseve në Zveçan, brenda janë 3 policë