Lajme

Miku i Kosovës, Bill Clinton është në kujdesin intenziv, kjo është gjendja shëndetësore e tij

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, është shtrirë repartin e Kujdesit Intenziv të Universitetit të Kalifornisë Irvine pas infeksionit të traktit urinar që u përhap në qarkullimin e tij të gjakut.

“Ai u pranua në njësitin e Kujdesit Intenziv për monitorim më të gjerë dhe administroi antibiotikë IV dhe lëngje. Ai mbetet në spital për monitorim të vazhdueshëm”, sipas një deklarate të përbashkët të enjten në mbrëmje nga Dr. Alpesh Amin, drejtor i mjekësisë në Qendrën Mjekësore UC Irvine, dhe Dr. Lisa Bardack, mjeku kryesor personal i Clinton, raporton CNN, transmeton Gazeta Express.

LEXO EDHE:  Lajm i hidhur: Vdes në moshë të re mitrovicasja Shpresa Sejdiu

Clinton është në gjendje të mirë shëndetësore, për të cilin tha se u çua në këmbë pas trajtimit mjekësor. “Pas dy ditësh trajtimi, numri i qelizave të bardha të gjakut po zvogëlohet dhe ai po i përgjigjet mirë antibiotikëve”, thanë mjekët.