Lajme

Meteorologët paralajmërojnë se do të ketë borë sot në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje të dobëta shiu dhe bore, shkruan Gazeta Sinjali.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në viset malore do të ketë edhe reshje bore të intensitetit mesatar.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?