Lajme

Mbi 1,2 milion të infektuar me koronavirus në të gjithë botën, 67,260 të vdekur

Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,237,420.Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 67,260.

Të shëruar deri tani janë 252,944 pacientë.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë numrin më të madh të të infektuarve në rang global, me 321,762 ndërsa të vdekur janë 9,132.

Ndërsa Italia ka numrin më të madh të viktimave. Deri tani numri ka arritur në 15,887 viktima.Ndërsa Franca ka 7,574 numrin total të të vdekurve

Në Shqipëri numri i të vdekurve ka shkuar në 21 dhe janë 333 të infektuar.