Lajme

Masat e reja, vjen vendimi nga Qeveria Kurti

Kryeministri Albin Kurti ka thirrur mbledhjen e kabinetit qeverisës për të miratuar masat e reja kundër COVID-19.

Mbledhja elektronike ka nisur para pak minutave dhe ministrat po diskutojnë për masat e reja që pritet të votohen pas pak çastesh.

Është rekomanduar se ora policore të mbetet në fuqi ndërsa ndryshim pritet të ketë për personat që futen në territorin e Republikës së Kosovës, ku do tu kërkohen dy doza të vaksinës.

Orari i gastronomisë nuk pritet të ndryshoi.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?