Lajme

Masat e reja të Qeverisë, bëhet e detyrueshme kjo gjë!

Në mbledhjen të 32-të me radhë, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të lehtësojë disa masa kundër përhapjes së COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali.

Në kuadër të masave të reja, gastronomisë u është zgjatur orari edhe për një orë, nga 22:30 sa ishte deri më 23:30.

Ndërsa, me vendim të ri të Qeverisë, matja e temperaturës është bërë e detyrueshme për të gjithë gjatë hyrjeve në objekte publike dhe private.

LEXO EDHE:  Memli Krasniqi: Me Kurtin kryeministër kemi vetëm telashe e kriza, jemi më pak sovran