Lajme

Masat e reja, ky është vendimi nga Ministria e Shëndëtësisë për Universitetet publike dhe private

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar qytetarët për masat e reja kundër koronavirusit.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur lidhur me situatën duke thënë se masat e marra janë në dakordim me profesionistët shëndetësorë, shkruan IndeksOnline

Në vazhdën e masave të masave të reja hyjnë edhe Ligjiratet në Universitete publike dhe private, ku sipas Zemajt do të mbahen vetëm online.

 

 

“Ligjëratat në Universitete të zhvillohen vetëm online në publike edhe private e puna praktike mbahet në prani fizike duke respektuar rekomandimet”, tha Zemaja në konferencë për media.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?